Afrim Gashi thyen rekordet më të ulëta të shikueshmërisë në histori

Lideri i Alternativës, Afrim Gashi, do të mbahet mend si lideri i cili ka thyer rekordin e shikueshmërisë më të ulët në Click Plus në Tv21. Nëse do të mbaheshin zgjedhjet me 12 Prill, Gashi do të garonte në koalicion me Ziadin Selën, dhe në bazë të kësaj shikueshmërie ASH-AAA do të pësonin debakël në zgjedhje.

Edhe pse Gashi në një intervistë nga karantina, u shpreh se po të ishin mbajtur zgjedhjet me 12 Prill koalicioni ASH-AAA do të festonin fitoren, me këtë e dëshmon humbjen drastike kur do që të mbahen zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut.

Ndryshe, zgjedhjet të cilët duheshin të mbahen me 12 Prill janë shtyrë në një kohë të pacaktuar shkaku i virusit Covid 19.