Agron Alili i përgjigjet Arta Toçit: Shpifjet nuk kane te ndalur

Bomba e rradhes e publikuar nga ArtaToci kinse per nepotizem nga une Agron Alili si ish drejtor gjimnazi eshte sigurishte nje barcolet e rradhes e cila me siguri do ket epilog gjyqesor dhe i njejti epilog do publokohet qe nga fillimi e deri ne perfundim.
Une Agron Alili, ish-drejtor gjimnazi ne periudhen 2003-2009 arrita si prijes i gjenerates se re asaj kohe qe at tempull te dijes ta ngrej ne pijedestalin me te larte te qytetit duke ja bashkangjit edhe paralelet e mjeksis asajkohe qe ishin nen Tetoven.. Me sulmuan fizikisht e verbalisht vetem e vetem te thyejn vendoshmerin time per vendosjen e rendit ne shkolle.
U munduan me mish e shpirt protagonistet e ALEANCES se sodit e PDSH-RDK-se se atehershme te njollosin personalitetin tim ne periudhen 2009-2013 duke bere revizione te njepasnjeshme kinse un kam harxhuar parat e salles , kam shitur kompjutoret e shkolles e shumcka nuk me etiketuan dhe kur pane se epilogu do ishte zhgenjyes per ta , vendosen ne vitin 2013 te me dergojn me urdherese ne gjimnazin e Negotines. U detyrova te largohem prej pune duke kerkuar drejtesin ne instanca gjyqesore , me te vetmin qellim qe tu tregoj protagonisteve te sodit se me asnje cmim nuk do i nenshtrohem presionit dhe padrejtesis.
Ne vitin 2014 serisht mu dha besimi qe shkollen medicinale ta pamvarsoj prej gjimnazi, te cilin obligim e mora me shum pergjegjesi me te vetmin qellim qe shkolla e mesme medicinale te arije ne periudh 4 vjecare ta behet nder shkollat me dinjitoze te qytetit.
A e arrita kete ? Le e vlersojn vet qytetaret dhe te punesuarit e shkolles.
Pse perseri jam aty? Jeni ju me ALEANCEN tuaj qe me detyruat mos te dorzohem. Jo se eshte deshira ime e madhe per me qene drejtor i kesaj shkolle, po pikerisht eshte momenti ku me cdo kusht do jeme i vendosur qe mos ju lejoj ta shkatroni ate qe e krijuam vite me radhe duke sjell ne shkolle njerez qe skan asgje te perbashket me arsimin.
A meritoj un te jem aty? Le te vlersojne vet te punesuarit, prinderit dhe nxenesit e kesaj shkolle.
Te jeni te sigurt se nga moment qe ju dhe ALEANCA juaj nuk de jet ne krye te Gostivarit une me shume entuziazem do largohem nga udheheqja e kesaj shkolle me plote bindje se kushdo qe te jete pervec jush do jet vazhdimesi e nje prosperiteti per te ardhemen e ketij institucioni.
Po sa e pafytyr je Arta me mentoret e tu. Ne ket denoncim te perfshish bashkeshorten time eshte cmenduri.
Bashkeshortja ime JU rikujtoj se ne organizaten joqeveritare ( Kryqin e kuq te Gostivarit) ne vitin 2014 eshe caktuar sekretare e organizates (ne munges te kuadrit adekuat) kur une nuk kam qen drejtor. Te quash nepotizem ushtrimin e detyres ne nje organizate joqeveritare ku aspak ska ndikim politika eshte per keqardhje.
Per fund sa i perket pasuris sime me plote pergjegjesi ju deklaroj se une Agron Alili posedoj
• nje banes vlera 40.000euro e cila sot e kesaj dite ka probleme me dokumentacionin teknik ( per te cilen mu deshten 3 kredi- imja, bashkeshortes dhe prindit dhe e njejta mund te verifikohet ne banke)
• nje vetur e viti 2002 – vlera afron 3000euro
SQARIM: vetura Shevrolet spark eshte pron e bashkeshortes e bler 800£ ndersa restorant LA Vita eshte prone e kunatit Alban Mehmedi, prindi i te cilit punon mbi 25 vjet ne Itali.
Nese Arta kjo te duket e pabesueshme ateher ju keni problem me veten.
Se nga ju dolen juve 2 banesa, 3 vetura , restorant ….. ngelet ti deshmoni ne instancat gjyqesore.

Nga , Agron Alili
Gostivar