Ahmeti: Dënoj aktin e papranueshëm terrorist në Zelandën e Re ndaj besimtarëve musliman

Dënoj aktin e papranueshëm terrorist në Zelandën e Re ndaj besimtarëve musliman dhe xhamive të qytetit që la pas vetës aq shumë viktima dhe të plagosur.

Akte të tilla barbare janë vepra kundër njerëzimit dhe duhet të dënohen nga e gjithë bota e civilizuar.

Ngushëllime familjarëve të të gjitha viktimave dhe shpëtim të lënduarve.

Dënoj aktin e papranueshëm terrorist në Zelandën e Re ndaj besimtarëve musliman dhe xhamive të qytetit që la pas vetës…

Gepostet von Ali Ahmeti am Freitag, 15. März 2019