Albin Kurti i përgjigjet Edi Ramës për Samitin e Ohrit: Nëse … (VIDEO)

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti e ka quajtur të gabueshme dhe të pashpjegueshme ngutinë për të mbajtur Samitin e Ohrit.
Samiti i Ohrit apo i quajtur ndryshe Mini Schengeni Ballkanit ka mbledhur gjatë vikendit treshen politike kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama homologun e tij maqedonas Zoran Zaev dhe presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiq. Për këtë takim në të cilën nuk ka marrë pjesë Kosova ka reaguar sot gjatë ditës lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti.