Erion Veliaj mysafir special i rinisë së BDI

I pari i Kryeqytetit të Shqipërisë, Tiranës, Erion Veliaj, si një nga politikanët më popullor dhe më me perspektiv shqiptar është mysafiri special si folës motivues në Kuvendin Zgjedhor të Forumit Rinor të Bashkimit Demokratik për Integrim do të mbahet nesër, e diel, 28 prill 2019, me filllim në ora 14:00, në Tetovë (Salla sportive e shkollës së mesme të mjekësisë).

Në këtë Kuvend do të zgjidhet kryesia e re e Forumit Rinor, zëdhënësi, sekretariat, nënkryetarët dhe kryetari i ri rinisë së Bashkimit Demokratik për Integrim.

Përvec z. Veliaj, këtij kuvendi do t`i drejtohet edhe Kryetari i BDIsë z. Al Ahmeti.

Ju ftojmë në këtë ngjarje spektakolare.