Gjithcka gati! Gostivari ndez flakadanët për manifestimin “Flaka e Janarit” (FOTO)

Për të 15-tin vit me rradhë qyteti i Gostivarit hap dyert e mikpritjes për atdhetarë, intelektual e publikun e gjërë për të kujtuar me nderimet më të larta heronjtë kombëtarë si Kadri Zeka e vëllezërit Jusuf e Bardhosh Gërvalla të cilët dhanë kontributin e tyre për cështjen kombëtare. Qendra për Kulturë në Gostivar ka marrë pamje madhështore me ndezjen e flakadanëve që simbolizojnë manifestimin “Flaka e Janarit”.
Ja disa nga fotografitë nga mbrëmja e sontme ku shihen prezent dhe emra të njohur nga skena fetare dhe politike vendase si Ali Ahmeti dhe përfaqësues të tjerë nga Bashkimi Demokratik për Integrim.