Halil Budakova: Para meje nuk e fiton asnjë shqiptar Oscar-in

Regjisori dhe aktori kosovar Halil Budakova vite më parë kishte thënë se nuk do të vdesë pa ia sjellë popullit të tij çmimin Oscar.

“Ju garantoj që nuk ka me fitu kurrë kurrëkush Oscar. Unë e di që nuk kam me vdekë pa marrë Oscar, pa ia pru popullit tim të nderuar”, kishte thënë Budakova disa vite më parë.

E këtyre deklaratave ai iu është rikthyer sërish, pasi një pauze në paraqitjet mediale.

Duke folur për filmin dhe pasionin e tij të madh ndaj filmit, Halil Budakova ka thënë prapë se është i bindur se një ditë do ta sjell “Oscar”-in te shqiptarët.

https://video.gjirafa.com/kafja-express-i-ftuar-cifti-merita-e-halil-budakova