Haziri: Pa ty Amerikë, ‘Gjarpni’ ‘Smajli’ e ‘Luli’ do të ishin kriminel ordinerë ose vrasës me pagesë

Me këtë konstatim ka zgjedhur që t’I uroj ditën e shpalljes së Pavarësisë, Shteteve të Bashkuara të Amerikës, njohësi i çështjeve politike, Nexhat Haziri, shkruan ‘’Bota sot’’.

Ai, u shpreh se pa Amerikën, Republika e Kosovës nuk do të bëhej as e lirë e as shtet.

Postimi plotë i Nexhat Hazirit:

T”bekofte Zoti Amerike!

Ti na e fitove luften, ne po e humbim paqen. Pa ty, Republika nuk do behej as e lire e as shtet. E “Gjarpni”, ” Smajli”, e “Luli” do të ishin vetem kriminel ordiner ose në varjantin tjetër, vrasës me pagesë. Paqja paska cminin e vet, rruga për ndertimin e nje Republike shtet funksional, demokratik e te mireqene per qytetaret e vet, akoma eshte e gjate dhe e mundimshme qe kerkon guxim qytetar per t’iu kundervu fuqishem regjimit t’Gorillave.(n.h)