Ish modelja Saranda Ademi, asambleiste në Zvicër gëzon për fitoren e Albin Kurtit

Ajo është një prej ish modeleve më të bukura e më të njohura shqiptare por megjithëse jeton jashtë nuk harron të shohë e ndjek çdo gjë në vendlindjen e saj në Prishtinë. Po flasim për bukuroshen Saranda Ademi e cila i është gëzuar pa masë fitores së Albin Kurtit e ne na bën të mendojmë se ajo mund të kthehet në Kosovë e ti bashkohet Vetvendosjes. Saranda është deputete e Partisë Liberale Radikale në asamblenë komunale në Zvicër, parti kjo në pozitë, ndërsa është nënë e dy vajzave Lea dhe Lira e mjaft e lumtur pranë bashkëshortit tē saj i cili është trajnier futbolli e njëkohësisht analist finaciar. Por se cili është ky na mbetet ta zbulojmë pasi Saranda nuk flet shumë për jetën e saj private ndërsa bukuroshja shqiptare është e diplomuar pë ekspert të Sigurimeve Invalidore dhe Sociale.