Koalicioni LSDM,BESA,PDSH?-Ali Ahmeti :”Nuk shoh unë asgjë në këtë”sojuz””

“Nuk shoh unë asgjë në këtë”sojuz””, kështu ka deklaruar lideri i partisë më të madhe shqiptare Ali Ahmeti në pyetjen e gazetarëve rreth një koalicioni të mundshëm midis LSDM ,Besa dhe PDSH i përfolur shumë këtyre ditëve të fundit raporton Tetova sot.

Partia shqiptare BDI fituese e të gjitha cikleve zgjedhore Parlamentare dhe Vendore edhe kësaj rradhe më 12 Prill do të shkojë e vetme në zgjedhje.Krerët më të lartë të kësaj partie kanë thënë se BDI ka një koalicion dhe ai është koalicioni me shqiptarët që e mbështesin atë prej vitesh.