LAJMI I FUNDIT: Vdes bilbili i Kosovës Nexhmije Pagarusha

Ka ndërruar jetë bilbili i këngës shqipe, Nexhmije Pagarusha.

Nexhmije Pagarusha ikona e muzikës shqipe, ishte e njohur si një grua e cila gjatë gjithë karrierës së saj i ka shërbyer me nder dhe dashuri atdheut të saj përmes artit, njofton Klan Kosova.