Makron: Marrëveshja e Prespës, shembull i guximit dhe i unitetit për Europën

Presidenti francez Emanuel Makron përshëndet ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës nga parlamenti grek të premten.

“E përshëndes votimin për marrëveshjen e Prespës. Është një shembull kuraje dhe uniteti për Evropën”, tha Makron në një mesazh në Twitter të premten vonë.