Milaim Zeka mbron Morenën për veturën e vjedhur: Ajo nuk ka faj

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka i ka dalë mbrojtje këngëtares Morena Taraku pas konfiskimit që i është bërë veturës së saj nga Policia e Kosovës.

Zeka thotë se Morena nuk është fajtore dhe se të gjithë po i gjuhen pa të drejtë asaj.

Ai thekson se është në interes të publikut të dihet kush ja ka shitur makinën Morenës.

Më poshtë postimi i plotë:

Per urtesine e kalit dhe Morena Tarakun

Kur kam flluar te punoje si gazetar ne RTV e Suedise, pata thene qe kurr nuk do t ‘ ia meshoje nje njeriu te rrezuar. Kete veti e kisha trasheguar nga kali im ne femijeri, i cili kurr nek me shkelte sahere qe rrezohesha perpara kembeve te tije.

Po e shohe se te gjithe ju kane gju ne shpine Morenes. Ajo nuk eshte aspak fajtore, me perjashtim te deklarimit. Edhe kete gjynah e ka bere sipas ndonje bali ne Gjermani, i cili i ka thene se “çelesat e para po ja fute”! Ai bali qe ja ka shite makinen, ose ja ka dhuru sadak, ja ka fute vetes, askujte tjeter.

Ne interesin e publikut eshte me dite se prone e kujte ishte makina, dhe kush ia kishte “shitur” Morenes…!