Modeli i ri i Hyundait vjen me 340 kuajfuqi

Hyundai po tenton që të hyjë në botën e modeleve me performanca të larta duke prezantuar veturën Tuscon N SUV.

I paralajmëruar që të lansohet brenda dy vjetëve të ardhshme, modeli i firmës kineze pritet të jetë rival i Cupra Atecas, Audi SQ5 dhe atij të ardhshmit, Volkswagen T-Roc R.

Edhe pse nuk janë dhënë shumë detaje të këtij modeli, raportohet se do të ketë 340 kuajfuqi dhe shpejtësinë deri në 100 kilometra në orë e arrin brenda 6 sekondave.