Moti, reshje te shiut në mbarë vendin

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe me reshje të shiut. Do të fryjë erë mesatare në drejtim perëndimor. Temperatura minimale do të jetë mes 5 dhe 11, ndërsa temperatura maksimale ditore do të arrijë prej 10 deri 16 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me reshje të shiut. Temperatura do të lëvizë mes 9 dhe 13 gradë Celsius.