Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe i ftohët. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare verilindore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -9 deri -3 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej -2 deri 5 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me diell dhe temperaturat të jenë në rritje.