Nje leter te hapur per Ministrine e Kultures Rinise dhe Sportit, nga une Asim Gashi

Pershendetje!

Nje leter te hapur per Ministrine e Kultures Rinise dhe Sportit, nga une Asim Gashi.

Znj.Ministre une sot e 8 vite kam diplomuar ne Akademine e Arteve dega muzikes ne instrumentin (percussione) tek prof.Mojca Sedeu ne Shkup,jam i diplomuari i pare ne Kosove ne kete instrument,une qe 8 vite kerkoj kontrat pune ne Filharmonine e Kosoves,si dhe ne Ministrine e Kultures Rinise dhe Sportit, gjithcka eshte e kot!

Dua ta di,kete institucion a e ka privatizu drejtori me 4 mandate qe i ka bere,qe dmth qe 16 vjet eshte drejtor dhe ben qysh ai don,puneson ai si don apo eshte institucion qe paguhet nga taksapaguesit dhe qytetaret e Kosoves!
Une qe 8 vite kam kerkuar pune ne Filharmoni,Baki Jashari me Mbiemer te madh e me njerzim pak, me thote qe Ministria i ka fajet,a ministria me thote Drejtori Baki i ka fajet kush din me me treguar Dua pergjigje..!
As sot me daten 16.06.2020 une nuk beje pjese ne incizimet e filharmonise,por ky drejtori muskuloz qe edhe besa e lufton papunsine qohet e thirr tjeter person ne keto projekte e ai tjetri person ka pagen dikun rreth 600€ edhe plus ketu cka merr prej filharmonise,a une i papunsuar,ku jeni nepotizaaaaaa breeee marreeeeee turp duhet te keni.

Une nuk do te ndalem per te drejtat e mia,po jau bej me dije e sidomos asaj klikes se hijenave ne filharmoni! Urdheroni kqyrni pak,hini punsimeve aty qka bohet qka marohet,familjarizem,ky institucion me udheheqesin qe ka eshte institucion i turpit ne krye edhe disa qe jan ne bord aty!

Per sot kaq kisha,nuk do te ndalem do ti shkoj deri ne fund kesaj pune,te frigohem se kam njet.

Pershendetje!Nje leter te hapur per Ministrine e Kultures Rinise dhe Sportit, nga une Asim Gashi.Znj.Ministre une…

Gepostet von Asim Gashi am Dienstag, 16. Juni 2020