Nuk u mbijeton plagëve që mori në kokë, vdes 18 vjeçari që u plagos dje …

Një 18 vjeçar ka mbetur i vdekur pas të shtënave me armë që kanë ndodhur gjatë ditës së djeshme në lagjen “Arbëria” në Prishtinë.

Ndaj 18 vjeçarit Lekë Bulliqi kishin shtënë disa persona, duke e lënë të plagosur në kokë. Me gjithë trajtimin mjekësor ai nuk ka arritur t’u mbijetojë plagëve dhe ka ndërruar jetën mëngjesin e sotëm, shkruan Reporteri.net.

Lajmi është bërë i ditur nga grupi i tifozëve “Plisat”, pjesë e të cilit kishte qenë edhe vetë Leka.

Ata kanë kërkuar nga organet kompetente që të zbardhet rasti, dhe akterët e rastit ta marrin dënimin e merituar.

Për këtë rast policia ka njoftuar se ende nuk ka asnjë të arrestuar.

Njoftimi i plotë:

Pas një atentati me armë të ndodhur dje në lagjen “Arbëria”, me pikëllim të thellë ju njoftojmë se sot(13.03.2020) shoku jonë Lekë Bulliqi nuk arriti t’i përballojë plagët e marra dhe ndërroi jetë.

Leka, hiç më pak se para 5 ditëve ishte me ne në Gjilan në përkrahje të klubit të zemrës.

Bëjmë thirrje në organet kompetente që të zbardhet rasti, dhe akterët e rastit ta marrin dënimin e merituar.

Shprehim ngushëllimet tona më të sinqerta për familjen e tij, shokët dhe gjithë Plisat.
Për kohën e varrimit ju lajmërojmë më vonë.

Pusho i qetë Lekë! 💙