Sabi Kaçanolli : Fryma jote President po na mban hala…President vec po rrejna ata

Ai është personazh i njohur, i panjollosur me parti të ndryshme, por si gjithmonë njeh dhe i përkulet vetëm një presidenti, atij historik Ibrahim Rugova. Po flasim për Sabi Kaçanolli, i cili ka bërë gjatë ditës së hënë të datës 21 Janar homazhe së bashku me miqtë e tij te varri i Presidentit Rugova në ditën e ndarjes nga jeta të tij, ndërsa duke postuar edhe disa foto në profilin e tij në facebook, ai ka shkruar një mesazh shumë të veçantë e kontretisht kështu: “13 Vjet pa ty…Fryma jote President po na man hala, edhe ata që nuk të duan po thonë që të duan dhe po vinë me kurora te varri yt..President veç pot rrejnë ata”.