Sali Rexhaj zbulon skandalin e Rexhep Qosjes: U vesh si grua dhe hoqi mjekrën

Veprimtari dhe analisti politik, Sali Rexhaj ka folur për Rexhep Qosjen, pasi ky i fundit ka reaguar ndaj LDK-së dhe presidentit Ibrahim Rugovës.

Rexhaj, thotë se gjatë luftës në Kosovë, Qosja ishte veshur si grua dhe ishte larguar nga Kosova.

Për gjuhen e Qosjes, Rexhaj thotë se është shumë e ndytë duke ia përkujtuar se Rugova i fitoi të gjitha zgjedhjet, ndërsa Qosja dështoi si Gjergj Dedaj dhe Gëzim Kelmendi.

Postimi i plotë:

Rexhep Qosja apo Don Kishoti,

i cili gjate bombardimeve ne vitin 1999 u rrua ne zero, dhe i veshur si grua iku nga Kosova, sot e paska sulmuar serish Rugovën, i cili u kthye e qëndroj ne Kosove dhe e ndau fatin me ne te tjerët, me një gjuhe shume te ndyte.

Po harron Qosja se Rugova i fitoj te gjitha zgjedhjet, ndërsa ai mori vota me pak se 1%. Sa Gjergj Dedaj apo Gëzim Kelmendi.