Saliu:Albin Kurti erdhi si ” kryeminister” dhe beri thirrje…

Albin Kurti erdhi ne Maqedoni bashke me 70 ” deputetet” e partise se tij.Erdhi me “ministrat” dhe gjithe kabinetin qeveritare dhe beri thirrje… hahhahah.

Ne nuk duam te degjojme me parti politike ,nuk duam te degjojme me as Pendarovski, as Reka dhe as Siljanovska ndersa ai do te na orientoje mendjet dhe kokat tona te dezorientuara drejt nje shqiptarie qe nuk ekziston me tek ne.As Kurti po asnje lider tjeter ska perse na ben thirrje.Nese ata qe e kane ndare mendjen te votojne Reken, do ta bejne kete ,beri ose nuk beri thirrje Kurti dhe kushdo tjeter.Kurti vetem i ben dem Rekes .Lereni shqiptaret e gjore qe s;kane buke per te ngrene ne hallet e tyre dhe mos ejani si humbes per te na treguar fitoret tona.Beteja yte eshte ta fitosh Ramushin ,Hashimin, Veselin, dhe jo te na tregosh heroizma ne kete cope toke qe ti nuk i permende ne Kumanove ata ushtare te devotshem qe kalben burgjeve te Maqedonise si ne rastin ” Lagjja e Trimave”.Duhej ti kishe thene Blerim Rekes si president i ardhshem perse nuk flet per amnistine e gjithe shqiptareve qe kalben burgjeve te tmerrshme te Maqedonise.Ai duhet ta beje nje premtim sepse Presidenti ka te drejte te amnistoje njerez .
Zoti Kurti , pse nuk i pyete dy partite shqiptare qe i kishe ne salle pse nuk u bene bashke ne zgjedhje per ta rrezuar BDI-ne.Pse nuk e pyete liderin e ASH-se pse ia beri qeverine Pendarovskit ?!Pse nuk ua leshove emisionin e Top Show per te pare se me cfare akuzash merreshin Sela me Hoxhen e Beses ,me njeri tjetrin duke permendur fushata te paguara nga vende orientale.Zoti Kurti ne salle kishe dy parti shqiptare te ngjajshme me BDI dhe PDSH qe u sakatuan ne te kaluaren dhe tash jane bashke/Tash jane bashke edhe ASH dhe BESA sepse duan te shpetojne ate pak gje qe u ka mbetur permes nje kandidati qe s’eshte i tyre dhe qe kane frike nga gara .

Mos na tregoni per njerezit z/Kurti sepse president shqiptare, has president shqiptare do ishte Nevzat Halili qe mbeti politikani me i varfer duke menduar per shqiptarine.Has President shqiptar do ishte Hisni Shaqiri qe la privilegjet e deputetit dhe morri pushken e doli maleve per kauzen shqiptare.Keta po te ishin kandidate dhe te tjere shqiptare qe jane tmerruar nga pushteti maqedonas , ne do i votonim me shpirt e me zemer, por keta tjeret , tregtaret politike, jo z. Kurti.Ri ne Kosove dhe fito atje.Ketu ne e dijme me mire se cfare ndodhe nga keta politikane te vjeter qe nuk e dijme kur kane hyre ne politike dhe e quajne veten politika e re.Gjithe njesoj jane .