Tërmeti 7.0 i shkallës rihter godet Turqinë…

Një tërmet me magnitudë 7.0 i shkallës rihter raportohet të ketë rënë para pak minutash në Turqi.

Tërmeti sapo ka rënë dhe akoma nuk ka të dhëna se ku ka qenë epiqendra apo nëse ka dëme.

Lajmi në përditësim…