Zaev, Dimitrov dhe Osmani nesër për vizitë zyrtare në Tiranën

Kryeministri i Republikë së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i shoqëruar me zëvendës kryeministrin për Çështje Evropiane, Bujar Osmani dhe me ministrin e punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov nesër do të qëndrojnë për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë.

Në Tiranë ekipi qeveritar do të takohet me kryeministrin shqiptar Edi Rama dhe kreun e Parlamentit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi.