Zaev: I besoj Ali Ahmetit, bashkë realizojmë programin qeveritarë

Kreu i Qeverisë i pyetur nga gazetarët se sa i beson partnerit të koalicionit qeveritarë, Ali Ahmeti, u përgjigj se LSDM-ja dhe BDI-ja e udhëhequr nga Ali Ahmeti, janë në koalicion qeveritarë dhe bashkë punojnë në zbatimin e programit qeveritarë.

“Me zotin Ali Ahmeti kemi formuar koalicion të bazuar në bazë të programit. Po i Besoj Ali Ahmetit dhe bashkë punojmë në zbatimin e programit qeveritarë”.